Яку упаковку обрати, якщо необхідно здійснити вантаж та перевезення

Упаковка вантажу для перевезення необхідна для збереження якості та зовнішнього вигляду предмета під час доставки, спрощення навантаження та розвантаження товару.

Нерідко ті, хто вперше стикається з підготовкою до транспортування, не знають, чим відрізняється тара від упаковки. Упаковка є різноманітними засобами, необхідні, щоб не допустити пошкоджень вантажу та захистити навколишнє середовище від можливого забруднення. Тара — це складова частина упаковки, в яку вміщують товар. Розглянемо докладніше види та особливості упаковки відправлень.

Види пакування вантажів

Залежно від матеріалу виготовлення тару та упаковка вантажів діляться на кілька різновидів:

  1. Жорстка — скляна упаковка, виріб з деревини та ДВП.
  2. Напівжорстка — варіант, виготовлений із картону чи пластику.
  3. М’яка — плівкова, тканинна упаковка, вироби із полімерних матеріалів.

Тара для перевезення вантажів відрізняється формою. Для транспортування використовуються:

  1. Ящики — прямокутне впакування, виготовлене з металу, пластику, дерева або фанери. Додаткову жорсткість надають бруси та окантування зі сталі. Ящики можуть бути забезпечені шарнірами, запорами, ручками. Підходять для транспортування тендітних та важких речей.
  2. Циліндричні бочки – дерев’яні, металеві або пластмасові ємності. Призначені для транспортування рідких вантажів. Якщо речовина може забродити, у верхній частині роблять спеціальні отвори.
  3. Барабани – відрізняються гладким або гофрованим корпусом. Мають форму циліндра. Для виготовлення дна та кришок використовується папір, фанера, жерсть або поєднання цих матеріалів. Призначені для транспортування вантажів з пастоподібною консистенцією.
  4. Мішки – тара для транспортування сипучої продукції. Важливо, щоб вони були закриті. Не підходять для відправлень, які є чутливими до стиснення.
  5. Короба — упаковка із міцним плетінням. На особливу увагу заслуговують технічні особливості, у тому числі тиск. Ручки та підлога повинні мати високу міцність, щоб не з’являлися пошкодження під час обробки вантажів.
  6. Коробки — упаковка з плоскою кришкою та дном, яка може мати будь-яку форму.
  7. Скляні балони – один із видів тари для перевезення вантажів. Мають стіни завтовшки не менше чотирьох сантиметрів. Для безпеки під час транспортування їх необхідно обернути еластичним матеріалом.
  8. Кіпи, пакети та рулони – необхідні, щоб уникнути механічної дії. Захищають від стиску, ударів, поштовхів, забруднень. Для виготовлення використовується папір, тканина, гофрований картон, пластмасова плівка. Додаткову жорсткість надають за допомогою обв’язки або дерев’яних планок.
  9. Клітини – використовуються для перевезення тварин. До такого виду упаковки пред’являються особливі вимоги: наявність суцільної статі, відстань між дошками, що не дозволяє тварині втекти з клітини, здатність витримувати її вагу.
  10. Палети – відрізняються розміром, кількістю дощок, присутністю фасок, наявністю власного тавра. Для доставки використовуються сертифіковані європалети та фінські палети. Тара ділиться за сортами. До вищого відносяться нові вироби, що використовувалися не більше трьох разів, які не мають тріщин і потертостей. Палети першого сорту – надійне упакування без тріщин, що має білий колір. Другий сорт — тара з невеликими забрудненнями, потемніннями дерева, маленькими тріщинами, відремонтовані та відновлені вироби.
  11. Контейнери та цистерни – використовуються для доставки небезпечних товарів. Контейнери поділяються на універсальні та спеціалізовані. Призначені для доставки штучних відправлень. Спеціалізовані конструкції для транспортування певних видів продукції. Контейнери та цистерни підходять для неодноразового використання.

Можуть використовуватись для речей, розмір яких перевищує 1 квадратний метр. Переваги – захист від механічних пошкоджень, легкість навантаження та розвантаження.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...