Переваги встановлення чавунних топок з водяним контуром
Камін у вітальні є мрією багатьох власників власних будинків. На це є кілька причин: затишно, стильно та респектабельно.
При цьому камін є додатковим джерелом тепла.
Якщо ви вирішили купити топки на https://kawmet.ua/ua/chavunni-topky-z-vodianym-konturom/, слід купувати конструкцію з водяним контуром. Виріб можна зробити елементом системи опалення. Камін нагріватиме воду і подаватиме її в систему, будучи її повноцінною складовою.
До переваг таких конструкцій можна віднести:
- Економія. Будучи предметом інтер’єру, камін з водяним контуром одночасно гріє воду для опалення приміщення;
- Ви можете використовувати різне паливо: дрова, брикети або пелети;
- Камін врятує при перебоях з електрикою або газом, ставши джерелом тепла на час їх відсутності;
- Для встановлення каміна з водяним контуром не потрібно стомлюючий збір пакета документів, що дозволяє, від органів нагляду.
За відсутності досвіду в установці даної конструкції, найкращим рішенням буде довірити роботу фахівцям. Пам’ятайте, що топка з водяним контуром може стати додатковим джерелом тепла, але не повноцінним опалювальним приладом.
Способи встановлення чавунної топки з водяним контуром
Каміни цієї конфігурації слід встановлювати у спеціально підготовлені ніші. Її конструкція має полегшити подальший монтаж. Виготовляється вона декількома способами:
- Ніша з вогнестійкої керамічної цегли (будівельна силікатна цегла не підходить для цього). Для цього виду робіт залучається кваліфікований спеціаліст, який має досвід роботи;
- Облицювання чавунної топки листами гіпсокартону. Це найпростіший спосіб для виконання власними силами. Робота просувається швидко, а матеріал виготовлення відрізняється бюджетною вартістю;
- Зведення стіни з піноблоків. Цей спосіб не настільки складний, як облицювання вогнетривкою цеглою і досить ефективний. При формуванні короба використовують спеціальний термостійкий клей та виконують армування.
Сучасна будівельна промисловість випускає спеціальні облицювальні комплекти з каменю, які не потребують подальшого доведення до досконалості. Вони просто монтуються у підготовлену нішу. Зазори, що виникають у процесі установки, між отвором і топкою, декорують за допомогою обкладки порталу.
Після закінчення настановних робіт, камін підключають до системи опалення і пробують на працездатність.