Корисні поради щодо вибору стільців для кухні: яким вимогам вони мають відповідати
Кухня – справжній центр будинку. Зазвичай тут не тільки готують їжу, а й їдять: їдальня в сучасні квартири міститься рідко, а тягнути вечерю у вітальню зазвичай не хочеться.
Виходить, потрібен стіл та посадкові місця. Зрозуміло, найкраще купувати кухонний комплект стіл і стільці, але якщо такої можливості немає, підібрати меблі вийде і окремо.
Види
Кухонні стільці бувають з м’яким та з жорстким сидінням. Перші трапляються частіше, сидіти на них зручніше. Чудово підходять для довгих трапез. Жорстке сидіння призначене скоріше для швидкого перекушування.
У класичного кухонного випорожнення підлокітники відсутні. Втім, вироби з підлокітниками трапляються також. Їх не завжди зручно використовувати повним людям, але якщо ви стандартної комплекції, це добрий варіант.
Основних змін дві. Середньостатистичні стільці на кухню призначені для стандартного обіднього столу. Висота стільниці більш-менш однакова, відповідно, і висота стільця не відрізняється різноманітністю. Барні стільці призначені для барних стійок, і тут повний розбрід та хитання. Загальноприйнятого стандарту висоти стійки немає, тому підбирати меблі доводиться особливо ретельно.
Також стільці поділяються на цілісні та складані. Другі можна компактно скласти, щоб вони займали менше місця, коли вони не використовуються. Також зустрічаються вироби, що штабелюються: вони цілісні, але їх можна укладати один на одного, економлячи вільне місце.
Сучасні стільці іноді забезпечують механізмом трансформації. Зазвичай вони просто регулюють висоту ніжок або спинки, рідше перетворюються на інший предмет меблів або його складову частину.
Вибір
На що звертати увагу, щоби купити кухонні стільці? на матеріал. Стільці роблять із дерева, шпону, пластику, металу; зустрічаються також плетені вироби, насамперед із справжнього та штучного ротанга. Вибір матеріалу – не лише стилістика. Металеві стільці найміцніші, а пластик та шпон недовговічні. Дерев’яний масив боїться вологи. Ротанг хороший усім, також легкий, але вписується далеко не в усі стилі.
Оббивка кухонного випорожнення не повинна вимагати ретельного догляду. Найкраще підходять шкіра та екошкіра. З тканин можна виділити жаккард та рогожку (обов’язково зі спеціальними просоченнями).
Висота стільця для обіднього столу тісно пов’язана із зростанням людини. У своїй стільці призначені людям зростанням 165–175 сантиметрів. Для високих та низьких людей діє правило: між стільницею та сидінням має бути 30 сантиметрів, а ноги у сидячому положенні повинні згинатися під прямим кутом і стояти на підлозі повною стопою.