Як забезпечується охорона складських приміщень: основні правила
Передбачається, що охороняти логістичні складські комплекси нескладно. Їхня територія повністю закрита та обгороджена від сторонніх, а під відповідальністю у охоронців є лише пара виходів, куди можуть пройти або проїхати тільки ті, хто має перепустку на в’їзд.
Багато хто впевнений, що не охоронці відповідають за збереження товарів на складі, а комірники чи інші робітники. Насправді справи по-іншому. Куруючи підприємство, охорона складських приміщень виконує складну та відповідальну роботу. Ризики пограбування складу завжди високі, особливо з огляду на той факт, що на складах найчастіше буває мало людей. Крім того, там базується дуже багато цінного та дорогого товару, що постійно транспортується з одного місця до іншого. За своєю суттю склад – це величезна захаращена площа, яка найчастіше розташовується у промислових районах міста. Спеціалізована охоронна компанія дозволить забезпечити надійний захист складу та складського майна.
Чому слід охороняти склад?
Але склад можуть не лише пограбувати. Напади, пожежонебезпечні або аварійні ситуації, шахрайство: лише невеликий спектр загроз, які можуть виникнути на закритій території. Тому в таких місцях охорона складських помешкань є обов’язковим. Пограбувати може як власний персонал, і вуличні злочинці. Пожежа руйнівна для будь-якого приміщення, а для складського тим паче. Навіть якщо пожежна служба незабаром відреагує на дзвінок і приїде на пожежу миттєво, продукт у будь-якому випадку буде зіпсований, тому що пожежу гаситимуть за допомогою піни та води.
Перед початком робіт фахівці повинні аналізувати склад щодо захищеності складу:
- позначати вразливі території та визначати можливість зовнішніх та внутрішніх небезпек;
- оцінити особливості зберігання матеріальних цінностей;
- вивчити виробничий режим організації.
На підставі проведеного аналізу фахівці виявляють найкращі заходи щодо безпеки складу.
Способи охорони периметру складу
Фахівці розробляють комплекс заходів щодо охорони площі складу, до якого входять такі дії:
- цілодобова присутність охорони складі;
- відеоспостереження за обстановкою на складах;
- контроль за діяльністю робітників;
- контроль за транспортуванням товарних цінностей;
- застосування спеціалізованих засобів безпеки та ін.
Робота з охорони складу має бути організована правильно.