Корисні поради для тих, хто не любить холод: як зігрітися взимку
Взимку деякі люди постійно мерзнуть – вологе повітря у поєднанні з низькою температурою робить перебування на вулиці вкрай неприємним.
Що не одягни – все одно відчуття дискомфорту нікуди не дівається. Причин може бути безліч: від недокрівʼя до індивідуальних особливостей сприйняття навколишнього середовища. Поради на кшталт одягатися тепліше не завжди доречні, адже від кількох шарів одягу комфорту не прибуває. Ми дамо вам 12 простих порад щодо того, як можна швидко зігрітися й покращити мікроклімат у своєму житлі.
1. Обігрівачі
Можливо з вами все гаразд, а мерзнете тому, що у приміщенні дійсно холодно. Якщо у вас немає можливості використовувати дуже потужний обігрівач, можна купити масляний калоріфер – пристрої цього типу дуже енергоефективні.
2. Особливості зимового чаювання
Чашка гарячого чаю взимку справді зігріває, але якщо ви правильно одягнені. Коли ми пʼємо гарячі напої, ми починаємо потіти, а коли піт випаровується, нам стає холодно. Тобто гарячий чай допоможе, якщо на вас термобілизна або одяг з натуральних тканин, який добре поглинає вологу.
3. Кулінарне мистецтво на допомогу
Сам процес приготування складних страв досить енергозатратний, і ви точно зігрієтесь, доки будете готувати. Додаткове тепло виділятиме увімкнена духова шафа або конфорка.
4. Вечір при свічках
Зазвичай ми запалюємо свічки, коли немає електрики або щоб зробити романтичну атмосферу. А між цім свічки не тільки світять, а й гріють. Коли ви будете обирати, чим користуватися, ліхтариком чи свічкою, памʼятайте, що зі свічкою вам буде тепліше.
5. Грілки з пластикових пляшок
Найпростіший спосіб швидко зігрітися – набрати гарячу воду в пластикову пляшку , загорнути її в легку тканину й прикласти до тіла там, де вам холодно.
6. Штори на вікнах
Звичайно, знаходитися в яскраво освітленому зимовим сонцем приміщенні приємніше, ніж у напівтемряві. Але якщо вам холодно, краще закрити штори, принаймні на деякий час. Щільна тканина перешкоджає відтоку теплого повітря з приміщення на вулицю.
7. Килими
Килими на підлозі та стінах – це не тільки декоративна прикраса, а й додатковий шар для зберігання тепла.
8. Вдома в шапці
Дехто соромиться носити шапку на вулиці, мов, вона мені не пасує. Це, звичайно, безглуздо, але якщо ви мерзнете вдома – надягніть шапку, все одно вас ніхто, крім рідних, не побачить. Головний убір збалансовує теплообмін в організмі.
9. Роль дверей та вікон у втратах тепла
Якщо у вас працюють батареї та увімкнені обігрівачі, а вдома все одно некомфортно, мабуть у вікнах та дверях є щілини, через які нагріте повітря виходить на вулицю. Перевірте отвори. Щілини можна загерметизувати монтажною піною або заклеїти скотчем.
10. Фен
Феном можна швидко прогріти холодний одяг або ліжко. Але ні в якому разі не накривайте його, він може зайнятися.
11. Користь фольги
Матеріал має неабиякі відбиваючі властивості. Якщо зробити екран та розмістити його над радіатором, тепло не буде витрачатися на зігрівання бетонних стін, а буде спрямовано виключно на повітря в приміщенні.
12. Рух – життя
Будь-яка фізична активність стимулює кровообіг. Якщо вам холодно та некомфортно, рухайтесь. Виконайте фізичні вправи або зробіть щось по господарству. Головне – не сидіти на одному місті, інакше жоден обігрівач не допоможе. Вам будет тепло, доки ви знаходитесь поруч з ним. Але щоб вам стало по-справжньому комфортно, треба самому випромінювати тепло.