Що потрібно знати про процес оформлення директора-власника на підприємстві
Нерідко стається так, що власник підприємства водночас є директором. Проте не всі знають про те, чи це не є порушенням закону, як відбувається нарахування заробітної плати та правила оформлення відповідних документів.
При необхідності, дізнатися детальну інформацію можна більш на zkg.ua/yak-oformyty-dyrektora-vlasnyka-na-pidpryiemstvi.
Чи може власник зайняти посаду директора?
Звичайно, власник (засновник) може зайняти місце директора підприємства. Законом дозволяється виконувати подібні обов’язки, або ж зазначити відповідальних осіб, які з його наказу будуть керувати робочим процесом.
З особою, яка прийшла на посаду директора, зазвичай складається трудовий договір. А ось з власником-директором не все так просто, як може здатися на перший погляд. Управління може відбуватися двома способами – через корпоративні чи трудові відносини.
Власник може оформитися як найманий робітник. Тоді з ним укладається договір, відбувається нарахування заробітної плати та стандартні вимоги, як і до інших робітників. Або власник може вирішити тимчасово чи постійно виконувати обов’язки директора самостійно.
Коли на зборах усіх засновників приймається рішення призначити керівником одного з них, такі відносини носять корпоративний характер, без укладення трудового договору. Проте в такому випадку, не повинна нараховуватися заробітна плата, надаватися відпустка як директору та інше.
Необхідні документи для оформлення
Для оформлення власника на посаду директора, необхідно буде зібрати пакет відповідних документів. Серед яких:
- Протокол зборів усіх засновників або винесене рішення одного власника підприємства.
- Статут, в якому буде прописано, що власник може займати крісло директора, його обов’язки, права (трудові відносини).
- Наказ, розроблений по підприємству про те, що назначається у ролі керівника власник, без трудового договору.
В процесі роботи, нерідко виникає необхідність наймати додаткових робітників для якісного виконання обов’язків. Оформлення, визначення розміру заробітної плати, графік роботи та іншими питаннями повинні займатися у відділі кадрів. Не завжди доцільно тримати контору, яка б займалася оформлення нових людей на підприємстві. В такому разі найкращим варіантом буде звернутися за послугою до аутсорсингу. Це дозволить скоротити витрати на кадровиків, юристів, кваліфіковано виконувати обов’язки оформлення працівників, з дотриманням законів.