Що варто врахувати при виборі водостічної системи

Надійна водостічна система для даху– це запорука захисту будинку від опадів. Все, що потрібно знати про вибір водостоку – читайте тут.

При проектуванні та будівництві будинку власники часто мало уваги приділяють водостічній системі. А от фахівці знають наскільки важливою є її роль, адже саме ця система труб захищає покрівлю, стіни та фундамент від руйнування під впливом опадів. Тому майстри наголошують, як важливо купити відливи для даху, яка підходить не тільки за дизайном, а й за технічними характеристиками.

З чого складається водостік та яким елементам треба приділяти увагу?

Найпоширеніша система за способом організації водостоку – зовнішня. Вона використовується у приватних будинках, комерційних спорудах, багатьох багатоповерхівка.

Основні складові водостоку:

  • Жолоби (ринви), який розташовується по периметру даху будівлі;
  • Труби, встановлені горизонтально вздовж стін;
  • Зливоприймачі, що з’єднують жолоб і трубу стоку;
  • Коліна-перехідники для з’єднання труб;
  • Зливні коліна;
  • Кріплення жолоба під крокву, пряме кріплення;
  • Хомути та додаткові елементи кріплення.

Кожен елемент відіграє важливу роль у системі, тож другорядних тут немає. Але є такі ключові моменти, без яких неможлива якісна робота водостоку – правильні розрахунки, надійні матеріали, якісний монтаж.

Спочатку потрібно розрахувати оптимальні розміри ринви, зливоприймачів та труб з урахуванням необхідної пропускної здатності системи водостоку покрівлі. Для цього фахівці використовують низку формул. Спочатку вираховують площу скату даху, визначають кількість та місця встановлення зливоприймачів. Потім добирають діаметр труб та ринв з урахуванням цих даних, а також матеріалу системи, особливостей її конструкції.

Які бувають водостічні системи?

Наразі на ринку поширені водостоки з металу та пластику – кожен з них має плюси і мінуси.

Металеві системи (оцинковані, покриті полімерами, мідні) стійкі до перепадів температури, механічних пошкоджень, впливу ультрафіолету. Однак, стійкість до корозії залежить від якості покриття. До того ж, металевий водостік має досить велику вагу – потребує надійних кріплень та якісної основи.

Пластик, навпаки, легкий, стійкий до корозії, дешевший за метал, простіший у монтажі, менш «шумний». Проте, може тріскатися від ударів чи деформуватися під впливом температури.

Тож однозначної відповіді, щодо вибору матеріалу немає – варто враховувати ті чинники, які притаманні кожному конкретному випадку.

Шукаєте якісний водостік? Звертайтесь до нас! Ми допоможемо провести розрахунки та знайти оптимальне рішення.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...