Zaujímavé fakty o prezentácii Megane: ako to celé prebiehalo a čo potrebujete vedieť

Nový Megane vynikne vo vysoko konkurenčnom segmente kompaktných vozidiel svojim dynamickým dizajnom a technologickým balíkom typickým pre vyšší segment:

Dynamický dizajn exteriéru s výraznými prednými a zadnými svetelnými prvkami a precízne vypracovaným interiérom

V novom Espace a Talismane sú už dostupné technológie vyššej triedy: Multi-Sense, farebný head-up displej, 8,7-palcový vertikálny (portrét) displej na R-Link 2 a rad asistenčných systémov vodiča.

Exkluzívna verzia GT, vytvorená v spolupráci s Renault Sport, je k dispozícii od uvedenia modelu na trh. Prvýkrát v segmente C vybavený systémom 4Control v kombinácii s inžinierskym podvozkom Renault Sport. Špeciálny dizajn interiéru a exteriéru vrátane prvkov Renault Sport.

Na jar 2016 sa nový Megane (http://www.renaultbook.ru/sk/Megane) dostane do showroomov so širokou škálou motorov, ktoré vyhovujú všetkým potrebám.

Dynamický postoj nového Meganu je založený na dobre vyvážených proporciách. V porovnaní s treťou generáciou Megane je o 64 mm dlhší (4359 mm) a o 25 mm nižší (1447 mm). Model má širšie rozchody (vpredu: 1591 mm, +47 mm / vzadu: 1586 mm, +39 mm) a jeho rázvor (2669 mm, +28 mm) je dlhší ako u konkurenčných modelov, zatiaľ čo zadné previsy sú kratšie v porovnanie s predchodcom nového modelu. Ponuka dostupných kolies sa rozširuje na 18 palcov.

Nový Mégane sa vyznačuje novým dizajnom Renaultu, vrátane veľkého vertikálneho diamantového loga a širokej mriežky chladiča, ako aj kvalitným chrómovým lemovaním vpredu a na bokoch (okenné lišty, bočné emblémy a kľučky dverí).

Silnou stránkou dizajnu je aerodynamika s prieduchmi na oboch stranách vpredu, prieduchmi vzadu a motorizovanými klapkami, ktoré sa automaticky zatvárajú, aby sa znížil odpor vzduchu.

S tvarovanými blatníkmi vyžaruje nový Mégane zmyselnosť, ktorá je v dizajnových génoch Renaultu. Hladké a dobre definované línie spolu so spodnou časťou karosérie a kapotou sú vpredu zarovnané, aby zvýšili dynamickú stabilitu vozidla.

Nový Renault Mégane, inšpirovaný modelom Talisman, ktorý bol predstavený v júli, sa vyznačuje charakteristickým svetelným podpisom vpredu aj vzadu, vo dne aj v noci, čím ďalej posilňuje vizuálnu identitu značky.

Technológia LED je aplikovaná na prednú časť denných svetiel, ktorá poskytuje mierny tvar písmena C, ktorý siaha až k nárazníku, čím zdôrazňuje vzhľad auta. Drahšie verzie nového Meganu sú vybavené full LED modulmi stretávacích a diaľkových svetiel. Táto technológia Pure Vision LED poskytuje výrazné zlepšenie viditeľnosti v noci v porovnaní s halogénovými svetlometmi.

Zadné svetlá, tiež full LED, sú dimenzované tak, aby svietili stále. Tento nový horizontálny podpis pomáha zdôrazniť šírku auta. Nová technológia Edge Light vytvára tenšiu 3D stopu, ktorá vyžaruje sýto červené svetlo s fialovým odtieňom.

Elegantný dizajn interiéru

Interiér v tvare kabíny sa zameriava na vodiča.

Osobitná pozornosť je venovaná spracovaniu a kvalite materiálov, aby sa ešte viac zvýšil komfort Meganu počas jazdy.

Sada high-tech prvkov umiestnených okolo vodiča je založená na myšlienke kabíny v tvare písmena L. Farebný head-up displej, tradične vyhradený pre automobily vyššej kategórie, sa prvýkrát objavuje v novom Megane. Okrem toho sa v združenom prístroji nachádza 7-palcový farebný prístrojový displej TFT (thin-film tranzistor), ako aj vertikálna (na výšku) 8,7-palcová dotyková obrazovka R-Link v stredovej konzole.

Osobitná pozornosť sa venuje kvalite a harmónii atmosféry v kabíne. Materiály mäkké na dotyk zvolené pre prístrojovú dosku sa plynule zakrivujú až po horné prahy dverí. Verzie s vyššou cenou ponúkajú volant v celozrnnej koži napa, ako aj elegantné chrómové detaily na samotnom volante, obložení palubnej dosky, vetracích otvoroch, stredovej konzole a spínačoch.

Stredová konzola je široká a vysoká s lakťovou opierkou nastaviteľnou dopredu/dozadu. Pri drahších verziách konzolu zvýrazňujú dve tenké, svietiace línie, ktorých farebný tón je možné upraviť pomocou technológie Multi-Sense.

Audiosystém Bose® zaručuje vysokokvalitné zvukové prostredie na palube nového Megane. Inžinieri Bose úzko spolupracovali so svojimi kolegami v Renaulte (http://www.renaultbook.ru/) na optimalizácii integrácie deviatich reproduktorov, subwoofera a digitálneho zosilňovača. Systém poskytuje presný, vyvážený, krištáľovo čistý zvuk v závislosti od modelu.

Zabalené sochárske sedadlá

Starostlivo navrhnuté sedadlá obklopujú pasažierov maximálnym komfortom a podporou, ktorú zaručuje použitie peny s dvojitou hustotou. Konštrukcia sedadla je rovnaká ako v novom Espace a Talismane.

Vybrané materiály sedadiel, inšpirované svetom interiérového dizajnu a koženého tovaru, sú teplé a moderné. V porovnaní s Megane 2 sa osobitná pozornosť venuje presnosti švov sedadiel a obloženia dverí.

Nový Mégane ponúka päť možností čalúnenia, všetky v rôznych odtieňoch čiernej. Drahšie verzie sú dostupné s mäkkými semišovými materiálmi, vyvinutými v spolupráci s Alcantarou®, ktoré poskytujú vysoký lesk a intenzívny čierny 3D efekt.

Najvyššie verzie sú dodávané s vyhrievanými sedadlami a elektrickým nastavovaním bedrových opierok. Sedadlo vodiča ponúka masážnu funkciu.

Objem kufra nového Meganu je 384 dm3 VDA (434 litrov), druhý najväčší v sektore kompaktných automobilov, doplnený o ďalších 25 litrov vo forme odkladacích priestorov v kabíne. Svetlá výška nad kolená vzadu je 175 mm, o 20 mm viac ako pri Megane 3, a šírka ramien (1441 mm vpredu, 1390 mm vzadu) je jednou z najlepších v segmente. Nový Megane teda ponúka to najlepšie z oboch svetov, pokiaľ ide o priestor pre cestujúcich a batožinový priestor.

Nový Mégane GT: inšpirovaný dizajnom Renault Sport

Nový Mégane GT používa úplne novú farebnú schému Iron Blue.

Dizajn predného nárazníka zvonku svedčí o športovom duchu, ktorý je neoddeliteľne spojený s DNA Renault Sport. Dopĺňa ho špeciálny dizajn hornej a dolnej mriežky.

Spodný prívod vzduchu je širší a lemovaný dvoma menšími prieduchmi a použitie tmavej metalízy – najmä pre kryty bočných zrkadiel – potvrdzuje rodinu GT auta. Voliteľné 18-palcové disky s diamantovým lemom a logo GT boli špeciálne navrhnuté spoločnosťou Renault Sport. Vzadu dva chrómové tlmiče výfuku kopírujú štýl dvoch bočných prieduchov vpredu a vytvárajú pocit symetrie.

Tieto tlmiče obklopujú difúzor inšpirovaný svetom Formuly 1. Nový Megane GT zdobia emblémy Renault Sport na ľavej, zadnej časti auta a na dvoch predných blatníkoch.

Interiér je kompletne z Renault Sport. Priliehavé sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, modrým prešívaním a kockovaným športovým logom poskytujú vysoký komfort a bočnú oporu. K dispozícii sú tri možnosti čalúnenia: plátno, koža Alcantara® s modrými pruhmi a koža Alcantara® s čiernymi pruhmi. Špeciálny volant má vylepšenú ergonómiu, športové hliníkové pedále a kombinácia špeciálnej radiacej páky a radiacich platničiek na volante sú určené pre športovú jazdu. Vylepšené boli informácie poskytované palubnou doskou a displejom, najmä pridaním Race Mode. Modré odtiene karosérie, viditeľné na rovných plochách a švíkoch, sú v súlade s lakom karosérie Iron Blue, ktorý zdôrazňuje jedinečnosť nového Meganu GT.

Technológie používané vo vyššom segmente plus rozsiahla ponuka motorov

High-tech jazdné prostredie, jedno z najlepších vo svojom segmente.

Použitie C/D modulárnej architektúry CMF (Common Module Family) umožňuje novému Megane ponúkať celý rad funkcií, ktoré sa najčastejšie spájajú s vozidlami vyššej kategórie prevzatými z nových modelov Espace a Talisman. Patrí medzi ne farebný head-up displej, 7-palcový TFT (tenký tranzistorový) farebný prístrojový displej, dve verzie tabletu R-Link 2 (7-palcová horizontálna alebo 8,7-palcová vertikálna obrazovka), technológia Multi-Sense a 4Control. Tento bohatý technologický balík je jedinečný vo svojom segmente.

Farebný head-up displej prevzatý z áut vyššej triedy

Pohyblivý farebný head-up displej zvyšuje bezpečnosť a pohodlie vodiča, pretože je viditeľnejší a uľahčuje používanie asistenčných systémov. Vodiči získajú najdôležitejšie informácie pre hladkú jazdu – rýchlosť, navigačné pokyny a asistenčné systémy (ADAS) – bez toho, aby spustili oči z vozovky.

Nový Mégane obsahuje najnovšie asistenčné technológie, ktoré boli nedávno predstavené na palube nových modelov Espace a Talisman. Celý rad funkcií ADAS sa aktivuje a ovláda pomocou tabletov R-Link 2:

  1. Zvýšená bezpečnosť: Regulácia rýchlosti s ACC (Adaptívny tempomat) a Automatic Emergency Braking (AEBS).
  2. Varovania: Varovanie pred opustením jazdného pruhu (LDW), Varovanie pred bezpečnostnou vzdialenosťou (DW), Varovanie pred rýchlostným signálom (TSR) a Varovanie pred slepým uhlom (BSW).
  3. Zníženie stresu: zadná kamera, automatické prepínanie diaľkových/stretávacích svetiel (AHLB), predné, bočné a zadné parkovacie senzory a Easy Park Assist pre parkovanie bez použitia rúk.

Prvé vozidlo v segmente s vertikálnou (na výšku) 8,7-palcovou obrazovkou tabletu.

Drahšie modely nového radu Megane využívajú R-Link 2 a 8,7-palcový vertikálny (na výšku) displej, identický s obrazovkou v novom Espace a Talismane. Tento segmentovo jedinečný displej využíva kapacitnú technológiu pre jednoduché použitie, podobne ako obrazovka smartfónu alebo tabletu.

R-Link 2 obsahuje rozpoznávanie hlasu pre jednoduchšie a bezpečnejšie používanie navigácie, telefónu, aplikácií a rádia. Jeho tri prispôsobiteľné domovské stránky poskytujú rýchly prístup k najčastejšie používaným funkciám. Balík konektivity, ktorý zahŕňa 12-mesačné predplatné TomTom Traffic (v závislosti od trhu) a prístup do R-Link Store, rozširuje ponuku tohto multimediálneho tabletu.

Prístrojová doska so 7″ farebnou TFT obrazovkou na prístrojovej doske

Obsah 7-palcového farebného TFT (Thin Film Transistor) displeja je možné konfigurovať v závislosti od zvoleného režimu jazdy. Palubná doska zobrazuje základné údaje ako rýchlosť, ale aj rôzne ďalšie informácie súvisiace s navigáciou či asistenčnými systémami.

Inovatívna technológia Multi-Sense

Multi-Sense je technológia, ktorá je teraz dostupná v novom Espace a Talismane a umožňuje používateľom prispôsobiť si zážitok z jazdy. K tomu mení odozvu plynového a motorového pedála, upravuje rýchlosť radenia, ktorú vykonáva automatická prevodovka EDC, upravuje funkciu masáže sedadla a ambientného osvetlenia.

Tlačidlo Multi-Sense na stredovej konzole poskytuje okamžitý prístup k týmto funkciám.

Systém ponúka na výber päť rôznych jazdných režimov, a to Sport, Normal, Comfort, Perso a Eco. Vo verzii GT je posledný režim nahradený RS Drive.

Interiér má päť rôznych možností osvetlenia: červené, zelené, modré, fialové a hnedé. Svetlé prostredie pokrýva stredovú konzolu, ako aj predné a zadné dvere drahších verzií.

4Control pre nový Megane GT: inovácia v segmente

Nový Megane GT je prvým vozidlom vo svojom segmente s technológiou 4Control, špeciálne kalibrovanou inžiniermi Renault Sport.

Podvozok 4Control je inováciou od Renaultu, ktorá upravuje uhol natočenia zadných kolies pre výnimočný pôžitok z jazdy, pričom kombinuje športovú agilitu a bezpečnosť.

V zákrutách zaručuje 4Control presné, dynamické ovládanie, ako aj stabilitu pri vysokých rýchlostiach.

V núdzových situáciách systém riadenia štyroch kolies reaguje veľmi rýchlo. Auto sa stáva plynulejším, precíznejším a príjemnejším z jazdy, radosť z jazdy zostáva skutočná, bez ohľadu na preferencie vodiča. Systém tiež zlepšuje manévrovateľnosť pri nízkych rýchlostiach a pri parkovaní.

Špeciálna sada nastavení (tlmičov, pružín, ESP, bŕzd atď.) dopĺňa podvozkový balík nového Megane pri zachovaní rovnako vysokej úrovne komfortu a flexibility.

Nový Megane GT zároveň využíva nové technológie špeciálne vyvinuté Renault Sport, konkrétne Multi Change Down pre rýchle podraďovanie a Launch Control pre efektívnejšie štartovanie.

„V Renault Sport sme investovali všetko svoje know-how, aby sme zaistili, že nový Megane GT bude pohodlný a zároveň zábavný. Systém riadenia štyroch kolies 4Control je kombinovaný so zavesením, ktoré bolo špeciálne vyladené inžiniermi Renault Sport, aby poskytovalo jedinečný zážitok na všetkých typoch povrchov ciest. So svojou 205 k, 7-stupňovou prevodovkou EDC s pádlami, jedinečným dizajnom exteriéru a športovým interiérom je nový Megane GT dokonalým riešením pre zákazníkov, ktorí hľadajú dynamiku, vzrušenie a potešenie z jazdy! — Patrice Rati, výkonný riaditeľ Renault Sport Technologies.

Široká ponuka motorov až do 205 koní

Od uvedenia na trh bude nový Megane GT poháňaný benzínovým motorom Energy TCe 205 spojeným so 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC. Naftový motor Energy dCi 165 spojený so 6-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC doplní rad GT v roku 2016.

Základom ponuky bude naftový motor Energy dCi 110 spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Táto verzia produkuje len 86 g/km CO2 (3,3 l/100 km) a je označená logom ECO2. Od 30. júna 2015 používa Renault logo ECO2 na označenie motora s najefektívnejšou spotrebou paliva v každom modelovom rade.

Ponuka motorov na začiatku modelu bola doplnená o:

  1. Diesel: Energy dCi 90, Energy dCi 110 spojený so 6-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC a Energy dCi 130.
  2. Benzín: Energy TCe 100; Energy TCe 130 a Energy TCe 130 so 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC (očakávané v druhej polovici roka 2016).

Naftový Hybrid Assist sa objaví začiatkom roka 2017. S cieľovou spotrebou menej ako 3 l/100 km (cyklus NEDC) a emisiami CO2 na úrovni 76 g/km urobí tento motor z nového Megane lídra na trhu v spotrebe paliva a emisiách CO2. Systém to dosahuje rekuperáciou energie zo zápornej akcelerácie a brzdenia a potom za určitých podmienok, najmä pri nízkych otáčkach motora, pomáha pri akcelerácii, aby spojil potešenie z jazdy s výnimočnou spotrebou paliva.

http://www.renaultbook.ru/sk/Megane/1 — Návody na opravu a údržbu osobných automobilov Renault Megane 1.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...