Секрети вибору якісної запірної арматури: яким вимогам вона має відповідати

Запірна арматура — тип обладнання, що використовується в багатьох сферах діяльності людини і призначений для облаштування трубопровідних систем.

Арматура дозволяє здійснювати відключення частини трубопроводу певної системи, щоб провести установчі або ремонтні роботи, припинити подачу працюючої маси. Більш того, запірна арматура використовується з метою зонувати відпустку певної маси і вберегти трубопровід від перевантаження.

Різновиди

Запірна арматура буває декількох типів, відштовхуючись від її використання:

  1. Запірна — найпоширеніша група, призначена для повного відключення робочої маси або для її запуску. До таких компонентів слід віднести вентилі, засувки, крани. Використовуються механізми для трубопроводів, по яких проходить пар, вода, газ.
  2. Регулююча — різновид, до якого слід віднести клапани, що дозволяють коригувати тиск робочої маси. Такі механізми не виступають в якості запірних, отже, їх використання здійснюється в об’єднанні з запірними компонентами.
  3. Запобіжна — різновид, призначений для забезпечення захисту трубопроводів, що функціонують з парою, газом і водою. Такі компоненти складаються з запобіжних клапанів, ІПУ, мембран розривного типу, а також клапанів перепуску робочої маси.
  4. Захисна — арматура, призначена для захисту трубопроводу і обладнання, не допускаючи їх поломки, або утворення аварійної ситуації. На відміну від запобіжних, захисна арматура ліквідує непередбачені ситуації, не скидаючи робочу масу з комунікації, а тільки відключаючи її функціонування.

Призначення

Головне завдання запірної арматури полягає в надійному відключенні частини трубопроводу або різних трубопровідних відгалужень від потоку транспортованої маси. Крім відключення системи, арматура також володіє і іншими завданнями, наприклад, дозволяє регулювати, розподіляти, змішувати або видаляти робочу масу з системи комунікації.

Відштовхуючись від конструкційних особливостей труб, типу і параметра потоку середовища здійснюється підбір потрібного виду запірної арматури. З огляду на призначення, запірна арматура може бути загального призначення, цільового, спеціального. Також арматура буває сантехнічної, суднової і унікальною. Підбір типу запірної арматури повинен здійснюватися, відштовхуючись від температури і типу робочої маси, від тиску системи, від особливостей трубопроводу, а також від вимог безпеки.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...