Główne zalety pojazdów elektrycznych Mercedes-Benz: dlaczego warto na nie zwrócić uwagę

W 2021 roku na bułgarskim rynku spodziewanych jest pięć premier samochodów elektrycznych Mercedes-Benz.

Generalny dystrybutor tej marki w naszym kraju, firma Silver Star, prezentuje gamę EQ do samochodów osobowych i dostawczych, a pierwszym modelem zaprezentowanym w naszym kraju była przestronna limuzyna premium EQV. Po nim następuje pionierski elektryczny SUV EQC, kompaktowy EQA, niezawodny eSprinter w miejskich dostawach oraz przyszły okręt flagowy segmentu luksusowego EQS.

„Każdy, kto wybiera samochód EQ, robi właściwy krok w kierunku neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla jutra, kładąc podwaliny pod zrównoważony rozwój i dając przykład przyszłym pokoleniom. Naszą misją w Silver Star jest również zapewnianie dostępu do technologii przyszłości i promowanie produktów pierwszej klasy, w które zainwestowano całą siłę inżynieryjną Mercedes-Benz” – mówi Rolf-Jürgen Saerle, dyrektor generalny firmy. .

Generalny dystrybutor marki również odnotował pozytywne wyniki za miniony 2020 rok. Na tle ogólnego spadku o -16% w segmencie samochodów osobowych premium, według oficjalnych danych policji drogowej, Mercedes-Benz odnotował 2% wzrost sprzedaży i 6% wzrost udziału w rynku. Modele terenowe pozostają najbardziej poszukiwane, przy czym 23% wszystkich zakupów pochodzi od GLE, a 15% od GLS. Dealer odnotowuje również 25% wzrost sprzedaży samochodów używanych w porównaniu do poprzedniego roku w 2019 roku. Średni wiek kupowanych aut to 3 lata, a najpopularniejszym modelem jest klasa E.

EQV — elektryczny pojazd użytkowy klasy premium

Jako pierwszy w pełni elektryczny pojazd wielofunkcyjny premium marki Mercedes-Benz, EQV łączy bezemisyjną mobilność z imponującymi możliwościami jezdnymi, wysoką funkcjonalnością i estetycznym wyglądem. Przestronną limuzynę można ładować prądem przemiennym o mocy do 11 kW zarówno w domu, jak i na publicznych stacjach ładowania o mocy do 110 kW. Akumulator ma użyteczną pojemność 90 kWh i zapewnia średni zasięg 350 kilometrów oraz ładowanie prądem stałym od 10 do 80% w mniej niż 45 minut.

Silnik elektryczny w EQV znajduje się nad przednią osią samochodu z portem ładowania w zderzaku. Maksymalna moc wynosi 150 kW lub 204 KM, a maksymalna prędkość to 160 km/h. Zasilanie zapewnia akumulator litowo-jonowy. Montuje się go w podłodze samochodu, a jego niskie położenie poprawia prowadzenie samochodu i nie wpływa na przestrzeń wnętrza. W pełni elektryczna, przestronna limuzyna Mercedes-Benz spełnia tym samym najwyższe standardy pod względem funkcjonalności i obejmuje szeroki zakres zastosowań w życiu codziennym i biznesowym. EQV oferuje również maksymalny komfort wnętrza, miejsca siedzące dla maksymalnie 8 pasażerów i dwie różne wersje nadwozia z przestrzenią bagażową o pojemności do 1410 litrów.

Wszystkimi ustawieniami korektora samochodowego można sterować za pomocą ekranu dotykowego systemu informacyjno-rozrywkowego MBUX. Na przykład możesz wstępnie aktywować system klimatyzacji, ustawić opcje ładowania i sterować nawigacją za pomocą Electric Intelligence i funkcji aplikacji Mercedes me Charge.

Pojazd jest w pełni zintegrowany z produkcją seryjną w zakładzie w Vitorii w północnej Hiszpanii. Klasa V i Mercedes-Benz Vito również zjeżdżają z tej samej linii montażowej. Cena EQV dla Bułgarii zaczyna się od 157 600 BGN z VAT.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...