Що представляє собою автоматичний полив газону: його особливості

Дизайн стосується не лише інтер’єрів будинку. За життя за містом зовнішність теж важлива: екстер’єр будівлі відіграє величезне значення.

Паркан з воротами та ділянку доповнюють його, перетворюють на єдину композицію. Найпростіший спосіб ушляхетнити ділянку — засіяти її газоном, ось тільки на полив йде багато часу, сил і води. Вручну поливати великі площі безглуздо. І не потрібне: існує автоматичний полив газону.

Концепція

Автополив — система подачі та розподілу води, що дає рослинам достатньо вологи для зростання. У широкому значенні автоматичний полив підходить і для городів, і для садів, і для зволоження полів. Гарний газон – теж завдання автополиву.

Існує безліч різновидів поливальних систем. Загалом їх можна описати так. Є насос, що забирає воду з джерела — свердловини або (якщо її тиск недостатньо) накопичувальної ємності. Є труби, які переносять цю воду. Є клапани, що регулюють подачу води. Є розбризкувачі, які забезпечують сам полив. І є контролер — мозок системи, що дозволяє автополив запрограмувати. Можна налаштувати час поливу (краще вибирати нічний або вечірній годинник, коли немає прямих сонячних променів, і світло, що переломилося в краплях води, не може обпалити рослини), його інтенсивність, черговість включення різних зон.

Правила

Розбризкувачі бувають поворотними та стаціонарними. Перші призначені для великих територій і видають довгий струмінь, який, обертаючись, зрошує простір у певній зоні. Другі відразу розбризкувати рідину на всі боки і більше підходять для невеликих ділянок. Змішувати типи не можна, тому визначитися з вибором доведеться заздалегідь.

Основа автополиву – детальний план з розташуванням труб, розбризкувачів, клапанів та інших важливих елементів. План необхідний. По ньому наноситься на землю розмітка, по ньому діють під час робіт. Важливо спроектувати трубопровід так, щоб він був якомога коротшим: це збереже хороший напір води. Проект, основна причина, через яку воліють замовити полив на https://poliv-service.kiev.ua/ua/g104386110-komplekty-avtopoliva-gazona, а не займатися самостійною установкою.

Пластикові труби можна залишити на поверхні або закопати у землю. Другий варіант надійніший, і залишати його можна на цілий рік. Якщо труби прокладені землею, до зими їх доведеться демонтувати, а навесні встановлювати заново, що незручно. Проте для монтажу не доведеться псувати газон.

Систему автополиву можна монтувати тільки в теплу пору року – навесні, краще влітку. Заморозки мають пройти.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...