Головні переваги ламінату на підкладку і технологія його монтажу

21.04.2021 Отделка

Ламінат залишається найпопулярнішим варіантом підлогового покриття. Він стильний, практичний, довговічний та доступний за ціною.

Плюс процес його укладання не вимагає специфічного інвентарю або великого досвіду. Головне – стежити за дотриманням послідовності дій. У статті ми розберемо, як правильно укладати ламінат на підлогу, та в чому переваги саме використання підкладки?

Переваги використання підкладки як основи

Ламінат можна укладати на будь-яку вирівняну поверхню – бетон, дерев’яну підлогу, фанеру. Але будь-яке з вищевказаних покриттів буде видавати сильний звук при ходьбі. При цьому якщо використовується тверда підкладка, то вона буде багаторазово посилювати звук. В умовах побутового використання це негативно позначиться на загальному рівні комфорту – покриття почне створювати сильний дратівливий шум.

Підкладка дає можливість прибрати механічний вплив на основу підлоги, знизити гучність від кроків. При цьому вона виконує функцію звукової ізоляції. Такий варіант буде оптимальним для квартир та будинків. Вона також виступає в якості додаткового шару теплової ізоляції. Вкрай важливо її використовувати на бетонній основі. Якщо ж ламінат з підкладкою буде укладатися на дерев’яну основу, буде досягнутий незначний ефект «теплої» підлоги.

Взимку та в міжсезоння завдяки підкладці істотно зменшиться тяга уздовж поверхні, може покращитися вертикальна циркуляція потоків, що зробить температуру в кімнаті більш комфортною.

Основні правила монтаж підкладки під ламінат

При виборі матеріалу та відповідної товщини підкладки беріть до уваги, що плитки ламінату між собою кріпляться замками, тому будь-яка різниця між двома сусідніми механізмами може їх деформувати, в результаті чого міцність поверхні може зменшитися.

Якщо ви кладете підкладку на рівну підлогу зі стяжкою, її товщина повинна бути в межах 2 мм. Якщо на підлозі є перекоси, оптимальна товщина підкладки становить 3 мм. Для простоти розрахунку можете керуватися наступною пропорцією – товщина підкладки та ламінату повинна бути в межах 12 мм. Якщо загальна товщина буде більше зазначених показників, то з часом ділянки з меблями або підвищеним робочим навантаженням почнуть просідати, що призведе до поломки замків кріплення та появи скрипу.

Перед укладанням підкладки основу підлоги треба очистити від пилу та сміття. Після цього на свіжу бетонну стяжку настилають шар поліетиленової плівки для гідроізоляції.

Советуем прочитать
Оставить комментарий

Добавить комментарий

Имя:

E-mail:

Капча загружается...